Ankarada Bosanma Avukatlari

Boşanma Avukatı Ankara
İyi boşanma avukatları sizi anlar. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bu nedenle süreç boyunca size destek olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davaları ne şekilde açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat tarafından hazırlanması faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. buna ek olarak ayrılma nedeninin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için Tıklayın bir avukattan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir şekilde aklımıza iyi fikirler getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *